הנהלת התחרות שומרת לעצמה את הזכות לשינויים, ביטולים ותוספות, אשר יתעדכנו באתר במידה ויהיו.

תחרות נושפים כפר סבא מספר 4

2018  17/2 - 11/2

תחרות לנגני כלי נשיפה, בארבע קטגוריות גיל

 

פרסים בשווי אלפי שקלים לזוכים, לשם עידוד וקידום הנגינה!

שלבים ראשונים 11-13.2.2018

באולמות הקונסרבטוריון

הכניסה חופשית

שלב הגמר, יום שישי 16.02.2018

היכל התרבות כפר סבא 

בהשתתפות התזמורת הסימפונית חיפה, בניצוחו של ואג פפיאן

הכניסה חופשית

קונצרט הזוכים, מוצאי שבת 17.02.2018

היכל התרבות כפר סבא 

בהשתתפות התזמורת הסימפונית חיפה, בניצוחו של ואג פפיאן

כרטיסים ללא עלות

אודות התחרות

תחרות לכלי נשיפה מעץ וממתכת מספר 4 בכפר סבא.
קונסרבטוריון כפר סבא חרט על דגלו את קידום החינוך למצוינות במוסיקה
ובמחול. תלמידיו בעבר ובהווה מופיעים כסולנים, נגנים בהרכבים קאמריים
וכנגני תזמורות כלי נשיפה, תזמורות קאמריות ותזמורת סימפוניות.
מזה 29 שנה מתקיים בכפר-סבא פסטיבל ארצי לתזמורות וביג בנדים, מזה 12 שנים מתקיימת תחרות פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים.
השנה זו הפעם הרביעית שמתקיימת בעיר תחרות כלי נשיפה מעץ וממתכת.
מטרת התחרות היא לתת הזדמנות לנגנים צעירים להתנסות בנגינה בתחרות
מקצועית ופרסים כספיים, עם שיפוט ברמה בין לאומית.
התחרות נותנת הזדמנות לנגנים הצעירים להתנסות בנגינת קונצ'רטו בליווי תזמורת מקצועית, דבר המקדם אותם מאד כנגנים סולנים.

 

תזמורת סימפונית חיפה

מנהל מוסיקלי: מאסטרו שו צונג
מנהל: מוטי איינס

התזמורת הסימפונית חיפה היא נדבך חשוב ובלתי נפרד מחיי התרבות של תושבי חיפה והצפון. התזמורת הסימפונית נטועה עמוק בעיר חיפה, אך מוזמנת להופעות רבות בכל רחבי ישראל ולפסטיבלים בינלאומיים רבים והיא שגרירת תרבות, ידועה ומבוקשת בכל רחבי העולם.

 תזמורת סימפונית חיפה נוסדה בשנת 1950 ע"י המלחין והפסנתרן פרנק פלג והמורה לכינור צבי רוטנברג . פרנק פלג שימש כמנהלה המוסיקלי של התזמורת במשך עשר שנים, ובמקביל שימש כמנצח קבוע גיאורג זינגר. אחריו כיהנו כמנהלים מוסיקליים ו/או מנצחים ראשיים: סרג’יו קומיסיונה, אבי אוסטרובסקי, מנדי רודן, שמואל פרידמן, יובל צליוק, דן פוגל, אורי טפליץ, אורס שניידר, סטנלי ספרבר וכריסטיאן מנדיאל.

באפריל 2004 התארגנה התזמורת מחדש ביזמתו של ראש העיר, מר יונה יהב. צעד זה הביא להפיכתה של התזמורת הסימפונית מגוף פרטי לגוף השייך לחברת בת עירונית, אתו"ס – החברה לאמנות תרבות וספורט.

במהלך שנותיה של התזמורת ניצחו עליה מנצחים יידועי שם ביניהם אריך ברגל, יואל לוי, פול קפולונגו, גבריאל כמורה, סידני הארט, ג'ון נלסון, גילברט ורגה, אוריאל סגל ורונלד זולמן. בנוסף הופיעו עם סימפונית חיפה סולנים מהמדרגה הראשונה בהם: הנריק שרינג, אידה הנדל, עברי גיטליס, בוריס בלקין, דניאל ברנבוים, שירה רבין, מישה מאיסקי, קלוד פרנק, ג'רמי מנוחין, ג'רהרד אופיץ, אריה ורדי, ניקולאי פטרוב, גרי קאר, חתן פרס ישראל פרופ' נעם שריף ורבים אחרים.

התזמורת ערכה סיורים בארה"ב, צרפת, שוויץ, בלגיה, גרמניה, ואיטליה, והשתתפה בפסטיבלים בינלאומיים בקורסיקה, דיסלדורף, בזנסון ולייאג'.

בנוסף לפעילותה השוטפת עורכת התזמורת קונצרטים בבקרי יום שישי במסגרת הסדרה "קלאסי לשישי" וקונצרטים מוסברים לכל המשפחה במסגרת סדרת "קלאסיקטנים". כמו כן עורכת התזמורת קונצרטים בבתי ספר, קונצרטים תחת כיפת השמיים וקונצרטים מיוחדים נוספים במסגרות שונות כגון ארגונים התנדבותיים, חגיגות ופסטיבלים ברחבי הארץ.

עיקר פעילותה של התזמורת הסימפונית בעיר חיפה אך היא נוהגת להופיע גם ברחבי הארץ. בתזמורת הסימפונית חיפה חברים 65 נגנים המהווים שילוב מרתק של נגנים צעירים ומנוסים, עולים חדשים, עולים וותיקים ומוזיקאים שגדלו והתחנכו בארץ.

בעונת 2013-2014 ערכה התזמורת מסע קונצרטים בארה"ב וקרן תרבות חיפה סייעה במימון מסע זה.

לתזמורת הסימפונית חיפה מסונפים: תזמורת הביג בנד חיפה, האופרה חיפה ומקהלת בת שיר.

פפיאן למד לימודי פסנתר באקדמיה למוזיקה (קונסרבטוריון) במוסקבה, שם היה תלמידו של מיכאיל ווסקרסנסקי. בשנת 1979 זכה כפסנתרן בתחרות הבינלאומית ויאנה דה מוטה בליסבון. בשנת 1982 החל בלימודי אמנות הניצוח באקדמיה למוזיקה בסנקט פטרבורג, במסגרת קבוצת תלמידים בהנחיית איליה מוסין.

ב-1984 הוזמן על ידי ואלרי גרגייב להיות סגנו בניצוח על התזמורת הפילהרמונית הארמנית בירוואן. בין השנים 1987 - 1989 כיהן פפיאן כמנהל האמנותי והמנצח הראשי של תזמורת זו. במקביל ניצח גם באופרה הלאומית הארמנית וכן המשיך בפעילותו כפסנתרן.

בשנת 1990 עלה עם אשתו ובנו הראשון לישראל, ועבד כמנצח בסינפונייטה הישראלית באר שבע וכמנצח אורח של התזמורת הסימפונית ירושלים.

כפסנתרן, ערך סיורים רבים  ברחיבי העולם ; בשווייץספרדשוודיהקנדהארצות הבריתדרום אמריקה ומזרח אסיה. סיוריו בעולם והקלטותיו (בחברת EMI) כמלווה של הכנר מקסים ונגרוב ולהקתו, זכו להערכה. בשנת 1998 ונגרוב למד ממנו את אמנות הניצוח.

פפיאן ניצח על תזמורות חשובות רבות, בהן התזמורת הקאמרית האנגלית במרכז ברביקן בלונדון, התזמורת הפילהרמונית החדשה של יפןהתזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורות הסימפוניות בטרונדהיים, במוסקבה, בבלגרד ובמאלמה. כמו כן ניצח על מקהלת הנערים של וינה.

בשנת 2001 השתתף כמנצח בפסטיבל אנסקו בבוקרשט, בפסטיבל סוון בדרום קוריאה, בפסטיבל ביוסטון טקסס ועוד.

באוקטובר 2003 ניצח על הסינפונייטה הישראלית באר שבע ובשנת 2004 על התזמורת הסימפונית חיפה. ב-2005 ניצח לראשונה על התזמורת הפילהרמונית הישראלית. החל משנת 2006 הוא המנהל המוזיקלי של התזמורת הסימפונית אשדוד ובמקביל כיהן כמנצח אורח של האופרה הלאומית הארמנית. ניצח בין היתר על "שאול ודוד" מאת קרל נילסן, על "כרמן" מאת ביזה ועל "נורמה" מאת בליני. בפסטיבל האביב בראשון לציון בשנת 2004 הופיע כסולן וכמנצח בקונצרט מיוחד לרגל יובל המאה להולדתו של המלחין ארם חצ'אטוריאן.

ואג פפיאן
מנצח, בית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה