חבר השופטים

מר ואג פפיאן, פסנתרן, מנהל מוזיקאלי ראשי ומנצח תזמורת אשדוד
גב' עפרה יצחקי, פסנתרנית
בית  הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה תל אביב
מר מנחם ויזנברג, מלחין, מעבד, פסנתרן ומחנך
האקדמיה למוסיקה ולמחול ירושלים ומרכז משכנות שאננים

ואג פפיאן הפך לפסנתרן מקצועי ב1979 לאחר שזכה בתחרות הבינלאומית בליסבון. מיד לאחר מכן הוזמן להופיע בכל אולמי הקונצרטים הגדולים בברית המועצות לשעבר כולל רסיטלים בסנט פטרבורג ומוסקבה.

מר פפיאן הינו בוגר הקונסרבטוריון של מוסקבה, שם למד תחת הדרכתו של פרופסור הנודע – מיכאל ווסקרסנסקי.

בשנת 1982 החל את לימודי הניצוח בקונסרבטוריון סנט פטרבורג. הוא הפך לחלק מקבוצה אלטיסטית שלמדה עם פרופסור אליה מוסין האגדי.

בשנת 1984 ולארי גרגיאב הזמין את פפיאן לתפקיד מנצח זוטר של התזמורת הפילהרמונית של ארמניה. שלוש שנים לאחר מכן הפך פפיאן למנצח ראשי ומנהל אמנותי של התזמורת. בתפקיד זה ניצח על יותר מאתיים הופעות במגוון קומפוזיציות וסגנונות כולל מוזיקה מודרנית, רוסית וערבית. הופעות האורח שלו כללו ניצוח על תזמורות ידועות כאשר המשיך באותו זמן להופיע כפסנתרן. כמו כן, שיתף פעולה עם האופרה הלאומית של ארמניה משנת 1988 עד 1990, שנת עלייתו לישראל. ניצח על התזמורת הקאמרית באנגליה במרכז בריבכאן בלונדון, הפילהרמונית החדשה של יפן, הסימפונית של ירושלים, מוסקבה, בלגראד, טרונדהיים, וב2001 בפסטיבל אנסקו, ניצח על מקהלת הילדים של טקסס, תזמורת מלמו ובפסטיבל בקוראה לפני קהל של 4,000 צופים. ב2003, הופיע עם התזמורת הסימפונית החדשה של מוסקבה וניצח שוב ב2006.

בארץ, ניצח על תזמורת באר-שבע, הסימפונית חיפה, הסימפונית של ירושלים ובראשון לציון כמנצח וסולן. ב2005 הופיע עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית. בעונה 2005/2006 החל בשיתוף פעולה עם תיאטרון מרינסקי בסנט פטרבורג. כשותף של מקסים ונגרוב, החל במסע הופעות באירופה, ארה"ב, והמזרח הרחוק. הוא הקליט קטעי מוזיקה עם ונגרוב עבור הסדרה הקלאסית של emi. הפקות האופרה של פפיאן כוללות "שאול ודוד" של נילסון, "כרמן" של ביזה, "דון ג'ובאני" של מוצרט ו"נורמה" של בליני.

מאז 1990, מלמד ניצוח ופסנתר בבית הספר למוזיקה על שם בוכמן מהטה ובאוניברסיטאות בספרד וארצות הברית.

משנת 2006 מכהן כמנהל המוסיקאלי והמנצח הראשי של התזמורת הסימפונית אשדוד ובמקביל כיהן כמנצח אורח של האופרה הלאומית הארמנית.

החל משנת 2008 מונה גם למנהל המוסיקאלי של התזמורת הסימפונית הממלכתית קזחסטן.

גב' אירית רוב, פסנתרנית
מנהלת תוכנית "מפתח" - התזמורת הפילהרמונית הישראלית

אירית רוב נמנית עם טובי הפסנתרנים בארץ ומופיעה דרך קבע כסולנית ובהרכבים קאמריים מגוונים עם מיטב הנגנים.

הופיעה בנגינת רסיטלים, מוזיקה קאמרית וכסולנית עם תזמורות רבות בחו"ל. בישראל ניגנה כסולנית עם כל התזמורות הגדולות, לרבות התזמורת הפילהרמונית הישראלית, תחת שרביטו של זובין מהטה.

את "דואו תל אביב" יסדה יחד עם הפסנתרן אריאל כהן. הדואו הרבה להופיע בארץ ובחו"ל ובהזמנת התזמורת הפילהרמונית השתתף בביצוע הבכורה העולמי ליצירתו של לאונרד ברנשטיין "אריות וברקרולות" בתל אביב ובלונדון, בנוכחות המלחין.

6 תקליטורים שונים הופיעו בנגינתה של  אירית רוב, ביניהם שניים עם החלילן יוסי ארנהיים, עימו אף ניגנה בסיורי קונצרטים רבים באירופה ובמזרח הרחוק. התקליטור של השניים מיצירות מרטינו, יחד עם מספר נגנים מהתזמורת הפילהרמונית, זכה לשבחי הביקורת במגזין היוקרתי AMERICAN RECORD GUIDE.

אירית רוב מרבה לנגן מוסיקה קאמרית  עם אמנים ידועי שם מהארץ ומחו"ל.  היא ניגנה עם החלילנים אנדריאה גרימינלי, מקסים רובצוב, הטנור דניאל יוהנסן, הכנרים עברי
גיטליס, שרה צ'אנג ועם  הכנר  ג'ושוע  בל, בעת ביקורו האחרון בארץ.

משנת 2006 מופיעה עם הזמר-שחקן דוד זבה במופע "אופרה בטירוף". השניים שבים ומופיעים בהצלחה בכל רחבי הארץ והמופע אף שודר בטלויזיה בשני פרקים בסדרה "אינטרמצו" עם אריה ורדי. בינואר 2012 בוצע המופע לראשונה בחו"ל, במסגרת פסטיבל בינלאומי באסטוניה. 

בוגרת בית הספר הגבוה למוזיקה בווינה, בכיתתו של פרופ' הנס גרף והאקדמיה למוזיקה  באוניברסיטת תל אביב, שם למדה אצל פרופ' אריה ורדי.

מלבד פעילותה כפסנתרנית, אירית מנהלת את תכנית "מפתח" – תכנית החינוך המוזיקלי  של התזמורת הפילהרמונית הישראלית אותה יסדה לפני 20 שנים וכן עורכת את  סדרת הקונצרטים של התזמורת -  "הפילהרמונית לילדים" וסדרת הקונצרטים של התזמורת לילדים ולמשפחה בשבת בבוקר  באולם צוקר בהיכל התרבות. לאחרונה התמנתה למנהלת תכנית "סולמות"- מוזיקה לשינוי חברתי.

יחד עם הצ'לנית אלה טובי היא עורכת זו העונה החמישית את סדרת הקונצרטים הקאמריים בבית יצחק  "קאמרי לעת ערב".   

הפסנתרנית עפרה יצחקי תוארה בעיתון הארץ כ'אמנית וירטואוזית ומעמיקה' וכ'אמנית ישראלית מהדרגה הרמה ביותר', ונגינתה תוארה ב'ניו יורק מגזין' כ'סנסציונית במלוא מובן המילה'. היא בעלת תואר דוקטור לאמנות המוסיקה מבית הספר הגבוה לאמנויות ג'וליארד בניו יורק וזוכת תחרות המילניום לנגינת מוסיקה עכשוית לפסנתר מטעם קרנגי הול. עם רפרטואר המשתרע מהמוסיקה של באך ובני דורו ועד למלחינים בני זמננו, עפרה יצחקי הופיעה ברסיטלים בלינקולן סנטר בניו יורק, במרכז האמנויות בשיקגו, באולם הקונצרטים הלאומי בטיוואן, במוזיאון תל אביב, בתאטרון ירושלים, בפסטיבל הפסנתר 'רור' בגרמניה, באולם הקאמרי של ה'פילהרמוני' בברלין, במרכז האמנויות בסאול (קוריאה) ועוד.

בעונות הקונצרטים האחרונות הופיעה יצחקי כסולנית עם תזמורת ירושלים רשות השידור בנגינת קונצ'רטו 'הקיסר' מאת בטהובן, עם התזמורת הסימפונית של ברלין בנגינת הקונצ'רטו הראשון מאת יוסף טל, עם תזמורת חיפה בנגינת הקונצ'רטו השני של שופן, עם אנסמבל המאה העשרים ואחת בנגינת הקונצ'רטו של ליגטי, ועוד. הרסיטלים שביצעה בשנים האחרונות בארץ ובאירופה כוללים את כל הספר השני של הפסנתר המושווה של באך, וכן תכניות של מוסיקה מאת מלחינים ישראלים. בנוסף, היא כתבה כמה תכניות המוקדשות למוסיקה של מוצרט ושל שומן וברהמס ומשלבות יצירות לפסנתר עם טקסטים ממכתבים פרי עטם, אותן ביצעה עם שחקנים בישראל ובגרמניה.

עפרה יצחקי החלה בלימודי הפסנתר בתל אביב אצל דר' נעה בלאס והמשיכה בהדרכתו של ד"ר זכריה פלווין עד לסיום לימודי התואר הראשון באקדמיה ע"ש רובין בירושלים. בהמשך זכתה במלגה ע"ש ולדימיר הורוביץ מטעם בית-הספר ג'וליארד בניו יורק, שם המשיכה ללימודי תואר שני ודוקטורט. לאחר סיום לימודיה הוזמנה על ידי הפסנתרן פרופ' פאול באדורה-סקודה להשתלם אצלו בוינה, תוך התמקדות במוזיקה של באך ובקלאסיקה הוינאית.

את קונצרט הבכורה שלה בארה"ב ניגנה עפרה יצחקי בעקבות זכייתה בתחרות הקונצ'רטו של מכון ואן-קליבורן לפסנתר, כסולנית עם התזמורת הקאמרית של פורת-וורת', טקסס. מספר שנים לאחר מכן, בעת לימודיה בג'וליארד, ניגנה בהופעת בכורה בניו יורק, כסולנית עם התזמורת הסימפונית האמריקאית בלינקולן סנטר. כפסנתרנית ברסיטלים זכתה עפרה יצחקי להכרה מיוחדת לאחר שהוזמנה לבצע בקרנגי-הול בניו יורק בכורות עולמיות ליצירות מאת מילטון באביט ואלן טאפה צויליך. בעקבות הביצוע, הוזמנה על ידי המנהל האמנותי של קרנגי-הול דאז, פרנץ קסאבר-אונזורג, להופיע ברסיטל בכורה באירופה בפסטיבל הפסנתר הגרמני ' רור'. קונצרט זה תואר בעיתונות הגרמנית כ'ערב שכולו נשמה, שירה, וצלילים מפוארים'. מספר שנים לאחר מכן הוזמנה על ידי קרן שירזה הגרמנית להופיע ברסיטל בכורה בברלין, באולם הקונצרטים הקמריים של הפילהרמוני של ברלין.

בנוסף לביצועיה לרפרטואר הקלאסי, עפרה יצחקי היא גם מבצעת נלהבת של מוזיקה בת זמננו. היא הופיעה ברסיטלים של מוזיקה מודרנית לפסנתר ב'מומא' (המוזיאון לאמנות מודרנית) בניו יורק ובפסטיבלים כגון חג המוסיקה הישראלית בישראל ו'קאטינג אדג' בארה"ב, וכן שיתפה פעולה עם טובי ההרכבים בתחום זה כגון 'אנסמבל אינטרקונטמפורן' מפאריס ו'הסולנים הווקליים של שטוטגרט' ו'יונייטד ברלין' מגרמניה. בעקבות עבודת הדוקטורט שלה, אותה כתבה על מוסיקה לפסנתר מאת מלחינים ישראלים, הופיעה בסדרת הרצאות בנושא זה באוניברסיטאות ובאולמות קונצרטים בישראל, אירופה וארה"ב.

עפרה יצחקי הקליטה תכניות בנגינתה בעבור רדיו תרבות גרמניה, 'קול המוסיקה' בישראל ותחנת הרדיו הקלסי של ניו יורק, וכן בעבור חברות התקליטים אלבאני וימאהה. בשנת 2020 תקליט את המוסיקה לפסנתר של יוסף טל עבור רדיו גרמניה.

עפרה יצחקי חברה בסגל הבכיר בביה"ס למוזיקה בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב. היא משמשת כשופטת בתחרויות כגון פרס ראש הממשלה לקומפוזיטורים, תחרות פאול בן-חיים לביצוע מוזיקה ישראלית ותחרויות קרן התרבות אמריקה-ישראל. היא מתגוררת עם משפחתה בתל אביב.

מר עדי רוזנקרנץ, פסנתרן, מרצה ומחנך
האקדמיה למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה תל אביב

מהמוסיקאים הבולטים והרבגוניים ביותר בישראל.

חתן "פרס ראש הממשלה ליצירה” לשנת 2012  (זכייה שניה בפרס זה).

זוכה "פרס אקו"ם למפעל חיים" לשנת 2010.

זוכה " פרס לנדאו לאמנויות הבמה" לשנת 2008.

חתן "פרס ראש הממשלה ליצירה" לשנת 1998.

חתן פרס "פרס אקו"ם למוסיקה קונצרטית" לשנת 1992.

זכה בין השאר במענקי התפנות ליצירה מאת: “Rockefeller Foundation", “Bogliasco Foundation" ,"Virginia Center For Creative Arts”, והמועצה לתרבות ולאמנות-המדור למוסיקה במענק התפנות לCite שבפאריס.

זכה במענקי יצירה מטעם: “Oregon Bach Festival“ (ארה"ב), "פסטיבל שלזוויג הולשטיין" (גרמניה), "פסטיבל ליל" (צרפת), English Art Council (אנגליה)  אוניברסיטת וויסקונסין (ארה"ב), The Deutsch Bremen Kammerphilharmonie (גרמניה), “Relache Ensemble" (ארה"ב), "המועצה לתרבות ולאמנות", "קרן ת"א לתרבות ואמנות", "מפעל הפיס", "מפעלות דיסקונט", "מורשת המוסיקה של ישראל", "פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון"  עמותת "ארתור רובינשטיין" "עמותת הנבל הבינלאומית" ו"קשת איילון".

היה חתום עם חברת EMI Music (כיום  SONY) ויוצג על ידה  כמלחין.

יצירותיו משתרעות על פני קשת רחבה: מהתחום האומנותי שבו הן כוללות יצירות תזמורתיות, קאמריות וקוליות ועד לתחומי המוסיקה הקלה והג'אז. יצירותיו בוצעו בגרמניה, אוסטריה, שוויץ, צרפת, ספרד, אירלנד, רוסיה, צ'כיה, קרואטיה, הולנד, בלגיה, איטליה, קפריסין, ארה"ב, אוסטרליה, ניו זילנד, יפן, טיוון, קולומביה וברזיל.

המוסיקה אותה כתב בוצעה ע"י תזמורות וגופית קאמריים ברחבי העולם: ארה"ב, גרמניה, שוויץ וישראל, וכן ע"י סולנים ידועי שם כגון הויולנית טבאה צימרמן, הצ'לן רון לאונרד הקלרניטן קרל-היינץ שטפנס והאמנים הישראלים חגי שחם, מירה זכאי, חן הלוי, הלל צורי, צבי פלסר ותייסיר אליאס. יצירותיו הווקאליות בוצעו בין השאר ע"י זמרי קאמרן, המקהלה הלאומית רינת, המקהלה הקאמרית ת"א ומקהלות הילדים "לירון" ו"מורן".

יצירותיו יוצאות לאור בהוצאת Schott ובמכון למוסיקה ישראלית.

מרבה לתת כתות אמן בקומפוזיציה ולהנחות הרכבים קאמריים במוסדות יוקרתיים וביניהם:

     The Oxford University Music Department, The Royal Academy of Music, The Royal College of Music ,The Guilldhall School of Music and Drama, The Colburn Conservatory of Music ,The USC, Mannes College, The New England Conervatory, Berklee college of Music.

מנחם ויזנברג ידוע גם בעיבודיו האמנותיים לשירי עם בעברית ובאידיש. הופיע עם הזמרת חווה אלברשטיין ונהל מוסיקאלית שניים מתקליטיה.

זכה בפרס "המועצה הציבורית לתרבות ואמנות" לביצוע יצירות ישראליות במשותף עם זמרת האלט מירה זכאי – על עיבודיו ונגינתו בתקליטור "שיר ארץ".

מופיע ברסיטלים המשלבים נגינת סולו עם נגינה בהרכבים קאמריים שונים בארה"ב, אירופה וישראל. הופיע בין השאר ברסיטלים עם הוויולנית טבאה צימרמן, עם הקלרניטנים צ'ארלס ניידיק וחן הלוי, עם זמרת האלט מירה זכאי, עם הכנר חגי שחם, נגן העוד תייסיר אליאס והצ'לנים הלל צורי וצבי פלסר.

היה חבר ב"שלישיית הג'אז הישראלית" עם נגן הבס אלי מגן והמתופף יוסי לוי.

הקליט תקליטים ותקליטורים רבים כמלחין, מעבד ופסנתרן בין השאר בחברות בינלאומיות: och International , Live Classics ו- EMI. יצירותיו ונגינתו שודרו בערוצי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובעולם וביניהם, רדיו קלן, רדיו באווריה, Radio France International תחנת WQXR  ערוץ הטלוויזיה MEZZO "קול המוסיקה" ועוד.

יזם וניהל אומנותית תוכניות ב"פסטיבל ישראל" ובמוזיאון ת"א.

זכה, מאז גיל תשע, במלגות ובמענקי השתלמות מטעם קרן תרבות אמריקה ישראל בכל שטחי הפעילות המוסיקאלית-כפסנתרן, כנגן מוסיקה קאמרית, כמעבד וכתאורטיקן.

בעל תואר דוקטור מטעם החוג למוסיקה באוניברסיטת בר אילן. סיים לימודי תואר שני בביה"ס "ג'וליארד" שבניו-יורק ולימודי תואר ראשון באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בת"א ובחוג לכלכלה שבאוניברסיטת תל אביב. פרופסור יוצר מן המניין בדימוס מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. יזם והקים בה את הפקולטה למוסיקה רב-תחומית, ועמד בראשה פעמיים. בנוסף, כיהן גם כדיקן הפקולטה לקומפוזיציה, נצוח וחנוך מוסיקאלי. היה מרצה בכיר במדרשה למורים למוסיקה שבמכללת לוינסקי, ת"א. פעיל למעלה משלושים שנה במסגרת תוכניות החינוך למוסיקאים מצטיינים במרכז למוסיקה ירושלים-"משכנות שאננים". בין פעילויותיו במרכז נתן למנות את נהול תוכניות ההעשרה לקשתנים, הדרכת הרכבים קמריים, ובעבר, נהול קורס הקיץ לפסנתרנים בוגרים, וקורס הג'אז לפסנתרנים קלאסיים.

יליד פולין, פסנתרן ומרצה.

את השכלתו המוסיקלית רכש בקונסרבטוריון גבעתיים בכתת הפסנתר של גב' דינה תורגמן ובהמשך באקדמיה למוסיקה שבאוניברסיטת תל אביב בשני תארים בכתתה של פרופ' פנינה זלצמן.

הופיע ברסיטלי סולו, מוסיקה קאמרית, ליווי זמרים וקונצ'רטים עם תזמורות בארץ, בבלגיה (ליאז'), איטליה (אנקונה), הונגריה (בודפשט), רומניה (קלוז' ואורדיאה), דרום אפריקה (יוהנסבורג ופרטוריה) ואוסטריה (פסטיבל למבך למוסיקה מודרנית בת זמננו).

עורך כיתות אמן לפסנתרנים ונגני מוסיקה קאמרית בדבלין-אירלנד (האקדמיה המלכותית למוסיקה), בקולז'-רומניה (האקדמיה למוסיקה ע"ש דימה), בספרד (בפסטיבל מנדיגוריה).

שופט בתחרויות ארציות לפסנתרנים בירושלים, אשדוד, נתניה, כפר סבא. ניהל ושפט במשך שנים את תחרות שופן הארצית לצעירים בתל אביב. מן המייסדים של תחרות פנינה זלצמן יחד עם הקונסרבטוריון בכפר סבא ויחד עם פנינה זלצמן עצמה ב2006, ומשמש כשופט בכל התחרויות.

נמנה עם סגל ההוראה בבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב ומשמש גם כיועץ האקדמי הראשי שלה.