תחרות פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים מספר 7

פרופ' ויקטור דרביאנקו
בית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה

דרביאנקו הוא פרופסור לפסנתר באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל-אביב ומרבה להופיע כסולן וכנגן מוסיקה קאמרית ברחבי העולם. הוא למד פסנתר אצל פרופ` היינריך נויהאוס הנודע ומוסיקה קאמרית אצל מריה יודינה, עמה גם הקליט את הסונטה לשני פסנתרים ולכלי הקשה מאת ברטוק והקונצ`רטו הכפול מאת סטרווינסקי עבור חברת "מלודיה". בטרם עזב את בריה"מ לשעבר בשנת 1974, כבר נתבסס שמו כפרופסור לפסנתר ולמוסיקה קאמרית במכון ע"ש גנסין היוקרתי וכנגן מוסיקה קאמרית וחבר בשלישיית "וידום". עם הרכב זה הופיע ברחבי בריה"מ ובמזרח אירופה. ויקטור דרביאנקו מרבה להופיע ברסיטלים סולנים ועם שלישיית "וידום" ברחבי העולם. בנוסף על הופעותיו בקונצרטים מופיע מר דרביאנקו בפסטיבלים יוקרתיים באירופה. הוא הוציא תקליטים רבים והופיע בשידורים חיים בטלוויזיה וברדיו. משנת 1981 הוא מקליט מחזור יצירות מאת ברהמס עבור "דישי רקורדי", שזכה לשבחי הביקורת. מר דרביאנקו מלמד כיתות-אמן רבות באוניברסיטאות בארה"ב. תלמידיו באקדמיה ע"ש רובין בתל-אביב זכו בפרסים יוקרתיים.

עדי רוזנקרנץ
מרצה בכיר בבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה ומנהל תחרות שופן הארצית

רוזנקרנץ נולד בפולין וכילד עלה עם הוריו לישראל.

לימודיו המוסיקליים כוללים את קונסרבטוריון גבעתיים בהדרכתה של הגברת דינה תורג'מן, השתלמות  בקונסרבטוריון בריסל בבלגיה, תעודות B.MUS ו–M.MUS באקדמיה למוסיקה בתל-אביב, ולאחריה תעודת אמן בהצטיינות בהדרכתה של פרופ' פנינה זלצמן.

כסולן הוא הופיע בכל רחבי ישראל. הופעותיו הבינלאומיות כוללות רסיטלי סולו, מוסיקה קאמרית, וקונצרטים כסולן עם תזמורות ברומניה, הונגריה, אירלנד, אוסטריה ואיטליה. בנוסף הוא הוזמן למקומות אלו להעביר כיתות אמן בפסנתר ובמוסיקה קאמרית.

משנת 1981 הוא נמנה על הסגל האקדמי באקדמיה למוסיקה בתל-אביב בלימודי פסנתר, מוסיקה קאמרית, מתודיקה של הוראת הפסנתר, תאוריה וסולפז'. מלבד היותו מרצה בכיר, משמש עדי כיועץ האקדמי הראשי בכל נושאי ההוראה, תוכניות הלימוד באקדמיה וענייני סטודנטים.

עדי נמנה כשופט במרבית תחרויות הפסנתר בישראל. החל משנת 2008 הוא משמש כמנהל האומנותי של תחרות שופן הארצית הנערכת בתל-אביב.

יאיר סלוצקי - טרומבון

יאיר נולד בתל אביב ב- 1980, וחי בה עד היום.
הוא סיים בהצטיינות את מגמת הג'אז בתיכון תלמה ילין ושירת בתזמורת צה"ל.
היום הוא חבר בלהקת פאנקנשטיין (Funk'n'stein the band), מנגן בלהקת "הדג נחש", איתה הופיע בשנים האחרונות מספר רב של פעמים בארה"ב ואירופה בכמה מהפסטיבלים והמועדונים החשובים בעולם. יאיר גם מנהל ומנגן באורקסטרה - תזמורת הג'אז הישראלית.
יאיר הקליט, עיבד והופיע עם עשרות אומנים ביניהם, עברי לידר, ברי סחרוף, גידי גוב, דני סנדרסון, תמר אייזנמן, שירי מימון, איה כורם, תמר גלעדי, רונית רולנד, ג'ירפות, אריק ברמן, דני רובס, קרן פלס, מוניקה סקס, דניאל סלומון, עמית פרידמן, תומר יוסף, גלי עטרי ואושיק לוי.
בנוסף, יאיר הוא גם זוכה מלגת קרן התרבות אמריקה ישראל לשנים 1997-2004.

פרופ' מנחם ויזנברג
מלחין, מעבד, פסנתרן ומחנך
האקדמיה למוסיקה ולמחול ירושלים

מהמוסיקאים הבולטים והרבגוניים ביותר בישראל.

חתן "פרס ראש הממשלה ליצירה” לשנת 2012  (זכייה שניה בפרס זה).

זוכה "פרס אקו"ם למפעל חיים" לשנת 2010.

זוכה " פרס לנדאו לאמנויות הבמה" לשנת 2008.

חתן "פרס ראש הממשלה ליצירה" לשנת 1998.

חתן פרס "פרס אקו"ם למוסיקה קונצרטית" לשנת 1992.

זכה בין השאר במענקי התפנות ליצירה מאת: “Rockefeller Foundation",

 “Bogliasco Foundation" ,"Virginia Center For Creative Arts”

והמועצה לתרבות ולאמנות-המדור למוסיקה במענק התפנות ל  Citeשבפאריס.

זכה במענקי יצירה מטעם:

“Oregon Bach Festival“ (ארה"ב), "פסטיבל שלזוויג הולשטיין" (גרמניה), "פסטיבל ליל" (צרפת), English Art Council (אנגליה)  אוניברסיטת וויסקונסין (ארה"ב),The Deutsch   Bremen Kammerphilharmonie (גרמניה), “Relache Ensemble" (ארה"ב), "המועצה לתרבות ולאמנות", "קרן ת"א לתרבות ואמנות", "מפעל הפיס", "מפעלות דיסקונט", "מורשת המוסיקה של ישראל", "פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון"  עמותת "ארתור רובינשטיין" "עמותת הנבל הבינלאומית" ו"קשת איילון"

היה חתום עם חברת EMI Music (כיום  SONY) ויוצג על ידה  כמלחין.

יצירותיו משתרעות על פני קשת רחבה: מהתחום האומנותי שבו הן כוללות יצירות תזמורתיות, קאמריות וקוליות ועד לתחומי המוסיקה הקלה והג'אז. יצירותיו בוצעו בגרמניה, אוסטריה, שוויץ, צרפת,ספרד, אירלנד, רוסיה, צ'כיה, קרואטיה, הולנד, בלגיה, איטליה, קפריסין, ארה"ב, אוסטרליה, ניו זילנד, יפן, טיוון, קולומביה וברזיל.

המוסיקה אותה כתב בוצעה ע"י התזמורת הסימפונית של דאלאס, טקסס( ארה"ב), התזמורת הקאמרית של פוטסדם( גרמניה), התזמורת הקאמרית/סמפונית של ברמן(גרמניה), התזמורת הקאמרית של באזל(שוויץ),התזמורת הקאמרית על שם מהלר(אירופה) התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים – רשות השידור, תזמורת סימפונית חיפה, תיזמורת סימפונית ראשל"צ, הקאמראטה הישראלית - ירושלים, התזמורת הקאמרית הישראלית, הסינפונייטה הישראלית באר שבע, וכמו-כן ע"י גופים קאמריים כגון שמיניית כלי הקשת של התזמורת הפילהרמונית של ברלין, הרביעייה הירושלמית, רביעיית"אריאל", רביעיית הוברמן, רביעיית אביב,,The Borromeo Quartet   Lumina Quartet, Relache Ensemble, אנסמבל "מיתר", אנסמבל המוסיקה של המאה ה-21, "מוסיקה נובה" וכן ע"י סולנים ידועי שם כגון הויולנית טבאה צימרמן, הצ'לן רון לאונרד הקלרניטן קרל-היינץ שטפנס והאמנים הישראלים חגי שחם, מירה זכאי, חן הלוי, הלל צורי, צבי פלסר ותייסיר אליאס. יצירותיו הווקאליות בוצעו בין השאר ע"י זמרי קאמרן, המקהלה הלאומית רינת, המקהלה הקאמרית ת"א ומקהלות הילדים "לירון" ו"מורן".

יצירותיו יוצאות לאור בהוצאת   Schottובמכון למוסיקה ישראלית.

מרבה לתת כתות אמן בקומפוזיציה ולהנחות הרכבים קאמריים במוסדות יוקרתיים וביניהם:

     The Oxford University Music Department, The Royal Academy of Music, The Royal College of Music ,The Guilldhall School of Music and Drama, The Colburn Conservatory of Music ,The USC, Mannes College, The New England Conervatory, Berklee college of Music.

מנחם ויזנברג ידוע גם בעיבודיו האמנותיים לשירי עם בעברית ובאידיש. הופיע עם הזמרת חווה אלברשטיין ונהל מוסיקאלית שניים מתקליטיה.

זכה בפרס "המועצה הציבורית לתרבות ואמנות" לביצוע יצירות ישראליות במשותף עם זמרת האלט מירה זכאי – על עיבודיו ונגינתו בתקליטור "שיר ארץ".

מופיע ברסיטלים המשלבים נגינת סולו עם נגינה בהרכבים קאמריים שונים בארה"ב, אירופה וישראל. הופיע בין השאר ברסיטלים עם הוויולנית טבאה צימרמן, עם הקלרניטנים צ'ארלס ניידיק וחן הלוי, עם זמרת האלט מירה זכאי, עם הכנר חגי שחם, נגן העוד תייסיר אליאס והצ'לנים הלל צורי וצבי פלסר.

היה חבר ב"שלישיית הג'אז הישראלית" עם נגן הבס אלי מגן והמתופף יוסי לוי.

הקליט תקליטים ותקליטורים רבים כמלחין, מעבד ופסנתרן בין השאר בחברות בינלאומיות כ

 Koch International , Live Classics ו- EMI. יצירותיו ונגינתו שודרו בערוצי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובעולם וביניהם, רדיו קלן, רדיו באווריה, Radio France International תחנת WQXR  ערוץ הטלוויזיה MEZZO "קול המוסיקה" ועוד.

יזם וניהל אומנותית תוכניות ב"פסטיבל ישראל" ובמוזיאון ת"א.

זכה, מאז גיל תשע, במלגות ובמענקי השתלמות מטעם קרן תרבות אמריקה ישראל בכל שטחי הפעילות המוסיקאלית-כפסנתרן, כנגן מוסיקה קאמרית, כמעבד וכתאורטיקן.

בעל תואר דוקטור מטעם החוג למוסיקה באוניברסיטת בר אילן. סיים לימודי תואר שני בביה"ס "ג'וליארד" שבניו-יורק ולימודי תואר ראשון באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בת"א ובחוג לכלכלה שבאוניברסיטת תל אביב. פרופסור יוצר מן המניין בדימוס מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. יזם והקים בה את הפקולטה למוסיקה רב-תחומית, ועמד בראשה פעמיים. בנוסף, כיהן גם כדיקן הפקולטה לקומפוזיציה, נצוח וחנוך מוסיקאלי. היה מרצה בכיר במדרשה למורים למוסיקה שבמכללת לוינסקי, ת"א. פעיל למעלה משלושים שנה במסגרת תוכניות החינוך למוסיקאים מצטיינים במרכז למוסיקה ירושלים-"משכנות שאננים". בין פעילויותיו במרכז נתן למנות את נהול תוכניות ההעשרה לקשתנים, הדרכת הרכבים קמריים, ובעבר, נהול קורס הקיץ לפסנתרנים בוגרים, וקורס הג'אז לפסנתרנים קלאסיים.

דניאל מזעקי - בסון
ד"ר רון רגב
דוקטור, מורה לפסנתר באקדמיה למוסיקה ולמחול ירושלים

רון רגב זכה לשבחי הביקורת כאשר ביצע את הקונצ'רטו ק. 503 מאת מוצרט עם התזמורת הסימפונית של שיקגו בניצוח מאסטרו ג'יימס קונלון - אירוע אשר לקראתו ניתנה לו התראה בת יום אחד. מר רגב זכה במספר רב של פרסים בתחרויות, ביניהן התחרות העשירית ע"ש ארתור רובינשטיין, תחרות AMSA  בסינסינטי, תחרות ברוס האנגרפורד בניו יורק, תחרות הפסנתר הבינלאומית הראשונה בטביליסי,  תחרות האמן הצעיר בירושלים, התחרות לנגני כלי מקלדת של האקדמיה למוסיקה בירושלים, תחרות אריאן כץ בתל אביב ואחרות. כמו-כן זכה בפרסים ובמלגות על פעילותו כנגן מוסיקה קאמרית בישראל ובחו"ל. מר רגב זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל החל משנת 1987 ועד תום לימודיו. בקיץ 1998 זכה במילגת פולברייט היוקרתית להמשך לימודיו בבית הספר ג'וליארד בניו יורק. 

מר רגב הופיע כסולן עם התזמורת הסימפונית של שיקגו בפסטיבל ראוויניה, התזמורת הסימפונית של ג'וליארד באולם אליס טאלי בניו יורק, התזמורת הפילהרמונית הארמנית, התזמורת הסימפונית ירושלים-רשות השידור, התזמורת הסימפונית של דביוק באייווה, התזמורת הסימפונית של שאיין בוויומינג, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון והתזמורת הסימפונית של בית הספר "תלמה ילין" בסיורה בארץ ובאירופה. במרץ 2015 יופיע עם תזמורת הקאמרטה ירושלים. הוא השתתף בפסטיבלים בראוויניה, זלצבורג, אספן ובון. ביצועיו שודרו ב"קול המוסיקה" ובתחנות המוסיקה הקלאסית של ניו יורק ושיקגו. 

רון רגב נולד בתל אביב. הוא בוגר בית הספר לאמנויות בתל אביב ותיכון "תלמה ילין" בגבעתיים - בהצטיינות. היה חבר בתכנית הנגנים המצטיינים של המרכז למוסיקה ירושלים ומפקד ההרכבים הקאמריים של צה"ל כששירת כמוסיקאי מצטיין. למד לתואר ראשון עם פרופ' עמנואל קרסובסקי באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל- אביב במסגרת תכנית המצטיינים של האוניברסיטה. את התואר סיים בגיל 21 בהצטיינות יתרה. את התארים השני והשלישי השלים מר רגב בבית הספר ג'וליארד בניו יורק, שם למד פסנתר עם ג'רום לוונטל ומוסיקה קאמרית עם יוסף קליכשטיין, והיה חבר מלא בסגל ההוראה. עבודת הדוקטורט שכתב על שלישיית הפסנתר הראשונה של מנדלסון זכתה בפרס ריצ'רד פרנץ' לעבודת הדוקטורט המצטיינת בשנת יובל המאה של ג'וליארד, ולאחרונה הייתה הבסיס להרצאה וקונצרט שנתן בספריית הקונגרס בוושינגטון. 

ד"ר רגב מכהן כראש החוג לכלי מקלדת באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, ונמנה עם סגל מכון סטיינס למוסיקה בפסטיבל ראוויניה שבשיקגו. הוא מדריך הרכבים קאמריים מטעם המרכז למוסיקה "משכנות שאננים", ומכהן כשופט בתחרויות ובמבחני מלגות. הוא מרבה לתת קונצרטים מוסברים והרצאות, הזוכים לביקוש רב. תלמידיו זכו בפרסים בתחרויות שונות בארץ ובמלגות הצטיינות של קרן התרבות אמריקה-ישראל. ד"ר רגב משמש גם כיועץ המוסיקלי הראשי של חברת טונרה, המתמחית בשילוב טכנולוגיה מתקדמת ומוסיקה. 

פרופ' (אמריטוס) יונתן זק
בית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה 

יונתן זק סיים את לימודיו בביה'ס הגבוה למוסיקה "ג'וליארד" בניו-יורק.

בתקופת שהותו בחו"ל הופיע ברחבי ארה"ב, קנדה, מכסיקו ואירופה כסולן עם  תזמורות, ברסיטלים, כחבר בקבוצות קאמריות וכמלווה. הוא זכה בפרס ראשון בתחרות האמן הצעיר הכל-אמריקאית. בשנת 1969 הקים יחד עם הכנר אורי פיאנקה והצ'לן שמחה חלד   את שלישיית "יובל" שזכתה עד מהרה למוניטין בינלאומיים בזכות הופעותיה ברחבי העולם והקלטותיה הרבות. השלישייה הקליטה, בין השאר, עבור "Deutsche Grammophon" , "CBS Masterworks" "Romeo" , "Centaur" , "Classico" ועוד.

מאז שובו ארצה הופיע יונתן זק ברסיטלים רבים, וכן הופיע כסולן עם כל התזמורות החשובות בארץ. הוא הופיע בקונצרטים קאמריים רבים עם סולנים ישראליים וסולנים אורחים והקליט רבות עבור "קול המוסיקה". שני התקליטורים שהקליט יחד עם הפסנתרנית אירנה פרידלנד עבור חברת

"רומיאו" האמריקנית זכו לשבחי הביקורת במיטב כתבי העת למוסיקה בארה"ב ובאירופה. לאחרונה הוציא תקליטורים נוספים – מוסיקה ספרדית עם הזמרת סיוון רותם, שירים מאת ברהמס, מהלר וברג עם איילת אמוץ-אברמסון ,שירים מאת שומן עם הזמרת שרון רוסטורף, גם הם עבור חברת "רומאו". תקליט זה נבחר ע"י כתב העת "Fanfare" בארה"ב כאחד מחמשת התקליטורים הטובים של השנה. לאחרונה יצא בחברת "Naxos"  תקליטור של שירי מאיירבר עם הזמרת סיון רותם, וכן מספר תקליטורים עם הצ'לן שמחה חלד.

יונתן זק נמנה על חבר השופטים בתחרויות מוסיקה ישראליות ובינלאומיות רבות, ביניהן תחרות רשויות השידור הגרמניות במינכן, תחרות "שוברט והמוסיקה של המאה ה-20" בגראץ, תחרות רובינשטיין, תחרות הנבל הבינלאומית, תחרות האמן הצעיר, תחרויות האביב, ועוד.

בשנת 2013 הוא קיבל את פרס שרת התרבות למבצעי מוסיקה בישראל.

יונתן זק משמש כפרופסור מן המנין (אמריטוס) ומלמד כיום ליווי לידר ומוסיקה קאמרית בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב.

 

"נגינתו של יונתן זק נועזת, בעלת טווח דינמי מדהים וגוונים

רבים של צליל"    לוס אנג'לס טיימס

 

"יונתן זק הוא פסנתרן רב עצמה המצליח להבליט כל פרט בבהירות רבה"   זלצבורגר נכריכטן ,זלצבורג

 

"הפסנתרן יונתן זק, פרפורמר מהמעלה הראשונה, שהבימה היא ביתו ואין לו דבר טבעי יותר מלנהל מעליה דיאלוג משוחרר – בנגינה ובדיבור – עם הקהל"   נעם בן זאב, "הארץ"

יליד 1980, בוגר תיכון תלמה ילין לאומניות, בגיל 15 זכה במקום הראשון בתחרות ע"ש ארז לינדר ז"ל, שבקונסרבטוריון רחובות.
הופיע כסולן עם התזמורת הפילהרמונית הצעירה בניצוחו של זאב דורמן, תזמורת אנסמבל קלאסיקה רחובות בניצוחו של סם זבה, תזמורת חיל החינוך בניצוחו של מנחם נבנהויז וכן עם התזמורת הבין לאומית שלזוויג הולשטיין SHMF בניצוחו של כריטופר הוגווד .
דניאל הוא מלגאי של קרן התרבות אמריקה ישראל משנת 1995. משנת 2004 הוא משתתף כמלגאי בקרן המוזיקה הקאמרית וילה-מוזיקה ממערב גרמניה עם סולנים רבים, בהם נגן הבסון קלאוס טונמן, האבובן אינגו גוריצקי, החלילן ז`אן קלוד ג`רר, החצוצרן ריינהולד פרידריך ורבים אחרים.
בשנים האחרונות היה נגן מוביל בפסטיבלי מוזיקה בינלאומיים שונים כגון: Eastern Music Festival, Pasific Music Festival, Bach Akademie Stutgart, Schleswig Holstein Orchester Akademie , הופיע כסולן עם תזמורת האקדמיה של שטוטגארט, גרמניה, ובשנת 2006 הופיע כסולן עם תזמורת הקאמרטה ירושלים, בניצוחו של אבנר בירון.

הנהלת התחרות שומרת לעצמה את הזכות לשינויים, ביטולים ותוספות, אשר יתעדכנו באתר במידה ויהיו.