חבר השופטים

2.png

קטגורית כלי נשיפה מעץ

תמונה רותי.jpg
רותי רון - חליל
ILA 016A.jpg
הילה צברי - אבוב
Tibi_Cziger_Web-4.jpg
טיבי צייגר - קלרינט

רותי הינה בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים לתואר ראשון ובעלת תואר אמן ותואר שני מטעם אוניברסיטת אינדיאנה, ארצות הברית.

את דרכה המקצועית החלה עם סיום לימודיה לתואר ראשון ובמהלך השנים הייתה חברת התזמורות המובילות בארץ לרבות הפילהרמונית הישראלית.

רותי הופיעה כסולנית עם תזמורות שונות ומנגנת לאורך השנים בקביעות עם אנסמבלים שונים, עמם מופיעה ומקליטה בארץ ובחו"ל.

רותי השתתפה בפסטיבלים שונים בהם פסטיבל הים האדום באילת, פסטיבל June in Buffalo למוסיקה חדישה בארה"ב, פסטיבל אבו-גוש, בחג המוסיקה הישראלית ובפסטיבל המוסיקה  Friedberg, גרמניה.

זוכת פרסי האקדמיה למוסיקה בירושלים, מלגות קרן התרבות אמריקה ישראל ומלגת לימודים מטעם אוניברסיטת אינדיאנה.

רותי הינה מורה לחליל בקונסרבטוריון גבעתיים, מוסד בו אף היתה רכזת פדגוגית (2012-2017) ומלמדת בביה"ס ע"ש בוכמן-מהטה בתל אביב מתודיקה לכלי נשיפה. ב 2017 הצטרפה לצוות החינוך במרכז למוסיקה ירושלים וכיום מכהנת בו כמנהלת פדגוגית וכראש תחום הפסנתר.

זוכת פרסי האקדמיה למוסיקה בירושלים, מלגות קרן התרבות אמריקה ישראל ומלגת לימודים מטעם אוניברסיטת אינדיאנה.

תלמידתם של משה אפשטיין ואורי שוהם בארץ ושל ז'אק זון בארה"ב.

החלה את לימודי האבוב אצל המורים מיכל עמית, עודד פינטוס וג'ורג' האס. באקדמיה למוזיקה ע"ש רובין בת"א למדה בהדרכתו של אליהו טורנר וכן השתתפה במספר "כתות אמן" בהדרכתם של מוריס בורג, הנס שלנברגר ואינגו גוריצקי. זכתה במלגות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל.

הילה שימשה כאבובנית ראשונה וכסולנית בתזמורת סימפונית חיפה, בתזמורת רשות השידור, תזמורת הקאמרית הישראלית, תזמורת קאמרטה ירושליים ובתזמורת הקאמרית הקיבוצית. כיום משמשת כאבובנית ראשונה בתזמורת הקאמרית הישראלית וחברה באנסמבל המאה ה 21.

הילה מרבה להשתתף בהרכבים קאמרים בארץ ובחו"ל ביניהם אנסמבל "קונצרטיום מוזיקום", "האנסמבל הקיבוצי" ואנסמבל "וילה-מוסיקה" (גרמניה-ישראל). כמו-כן השתתפה בימי המוסיקה בכפר-בלום.

הילה הוציאה תקליטורים, בינהם כסולנית עם המקהלה הקאמרית רמת גן, וכן עם אנסמבל כלי הנשיפה "טריפל-עץ".

במקביל עוסקת בפעילות חינוכית רחבה, כמורה לתלמידי אבוב וכן כמפיקה ומפתחת תכניות מוזיקאליות חינוכיות בבתי ספר מטעם המכון לאינטגרציה באוניברסיטת בר אילן.

קטגורית כלי נשיפה ממתכת

הקלרניתן טיבי צייגר הוא מנגני כלי הנשיפה הישראליים הבולטים היום והוא פעיל בעיקר כסולן ונגן מוסיקה קאמרית, בישראל ומחוצה לה. טיבי הוא המייסד והמנהל האמנותי של הפרויקט הקאמרי הישראלי, אנסמבל בינלאומי זוכה פרסים שקנה לעצמו שם של אחד מההרכבים הקאמריים הבולטים כיום והפועל במקביל בישראל וצפון אמריקה. הוא מופיע בקביעות בקונצרטים ובפסטיבלים שונים ברחבי העולם ובשידורים חיים ומוקלטים בערוץ "מצו", בקול המוסיקה ובתחנות הרדיו החשובות בארה"ב ואירופה. טיבי השתתף בפסטיבלים רבים ברחבי העולם, והוא נמנה על צוות הנגנים הקבוע בפסטיבל ״מוסיק א-בריוניי״ בצרפת. כנגן תזמורת הוא ניגן בקאמרית אורפאוס בניו יורק, תזמורת הרדיו הנורבגית והפילהרמונית של ברגן, הפילהרמונית הישראלית, הקאמרטה הישראלית, תזמורת הדיוואן מזרח-מערב ואחרות. זכה במלגות ובפרסים שונים בארץ ובחו"ל ונמנה על מקבלי מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל בארץ ובמלגה מיוחדת ללימודים בארה"ב. שיתף פעולה עם חברים מרביעיות גוארנרי וג׳וליארד, וכן עם ננסי אלן, אנטיה וייטהאס, יוסף קליכשטיין, ריצ׳רד גוד, מיצוקו אושידה, רדובן ולטקוביץ׳ ואחרים.
טיבי הוא בוגר תכנית ״תעודת אמן״ בביה״ס ג׳וליארד בניו יורק והוא בוגר האקדמיה למוסיקה ע״ש רובין בתל אביב ותואר שני באוני׳ דרום קליפורניה, שניהם בהצטיינות. כמו כן הוא בוגר ביה"ס ע"ש תלמה ילין ויחידת הנגנים הצעירים של המרכז למוסיקה ירושלים, והשלים שירות בצה"ל במעמד של "מוסיקאי מצטיין". על מוריו נמנים צ'רלס ניידיק, יהודה גלעד, ריצ'רד לסר ויצחק קצפ. כיום טיבי נמנה על צוות ההוראה בביה״ס למוסיקה ע״ש בוכמן מהטה, הקונס׳ הישראלי למוסיקה תל אביב ומרכז המוסיקה ירושלים ותלמידיו הם נגנים מובילים בדור הצעיר של המוסיקאים בישראל. הוא מרבה להופיע במסגרות חינוכיות וסדנאות והדריך כיתות אמן בצפון אמריקה, ישראל, דרום קוריאה ובסין. מקיץ 2010 הוא אמן מייצג של חברת Selmer Paris. 

למדה עם יעקב קלינג ברחובות והמשיכה ללמוד עם יעקב מישורי בתל אביב.

מיד לאחר שירותה הצבאי כמוזיקאית מצטיינת התקבלה לקבוצת הקרנות של התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. במקביל המשיכה ללמוד עם ג'יימס קוקס. השתתפה בפסטיבלים בארץ ובעולם (כפר בלום, רולנדסאק –גרמניה, שלזוויג הולשטיין- גרמניה), והייתה חברה באנסמבל "ואן ליר" שגם עמו סיירה פעמים רבות בחו"ל.

ב1995 החלה לשמש כנגנית קרן מובילה בתזמורת הקאמרטה הישראלית ובשנת 2000 המשיכה לתזמורת הקאמרית הקיבוצית. עם תזמורות אלו ניגנה פעמים רבות גם כסולנית בסדרות קונצרטים.

מאז 2014  חזרה לנגן בקאמרטה הישראלית. רותי היא מורה ותיקה לקרן יער -היא מלמדת בקונסרבטוריון כפר סבא, העיר בה היא גרה, במרכז המוסיקה רעננה ובנוסף מדריכה הרכבים קאמריים של מרכז המוסיקה משכנות שאננים מטעם תכנית גולדמן ומעבירה כיתות אמן לנגני קרן צעירים. בשנת 2020 הקימה יחד עם חבריה המוסיקאים את חמישיית "ארטמיס".

רותי היא מורה ותיקה לקרן יער ובין תלמידיה לאורך השנים יש זוכים רבים במלגות מטעם קרן שרת, זוכי תחרויות, סטודנטים באקדמיה בארץ ובחו"ל, מורים לקרן ונגנים מקצועיים.

צילום מיכאל פביה.jpg
רותי ורון - קרן יער
IMG-20210916-WA0003.jpg
רפי גלזר - חצוצרה

רפי גלזר, נגן חצוצרה בתזמורת הפילהרמונית הישראלית במשך ארבעים שנה, הופיע גם כסולן עם התזמורת.

התחיל ללמוד מוסיקה ונגינה על פסנתר אצל ארנסט גלזר, אביו, שהיה פסנתרן, מעבד, מנצח ומנהל מוסיקלי של תיאטרון "האוהל".

בגיל 10 החל ללמוד נגינה בצ'לו אצל תלמה ילין ומאוחר יותר, השתלם אצל פרופ' עוזי ויזל. לפני שרותו הצבאי, למד לנגן בחצוצרה וניגן בתזמורת צהל.

לאחר השרות הצבאי, נסע לניו יורק, להשתלם בManhatten School of Music ובאקדמיה למוסיקה בוינה- Musichochschule.

רפי נמנה במשך מספר שנים עם סגל המורים באקדמיה למוסיקה, אוניברסיטת תל אביב. כמו כן, לימד בבית הספר הגבוה למוסיקה בסלוצו, איטליה. וכן, באוניברסיטת בלומינגטון, אינדיאנה, במחלקה למוסיקה.

תלמידים שלימד במהלך עבודתו מנגנים בתזמורות שונות בארץ ובעולם.

IMG_1014.jpg
גל אלתרוביץ' - מנצח

יליד ישראל 1975. למד בבית הספר "תלמה ילין" ובאקדמיה למוזיקה בירושלים. שירת צה"ל. בשנים 1996–2001 היה נגן קבוע בתזמורת הסימפונית חיפה.

שימש מורה, מנהל מוזיקלי ומנצח ראשי במוסדות מובילים כולל מרכז יובל למוזיקה בחיפה וקונסרבטוריון עפולה. משמש כמנהל תכנית "צליל תיכון" בראשון לציון. בשנים 2018 ו 2019 ניצח על התזמורת הלאומית לכלי נשיפה בשלוש תכניות שונות.

ניצח על מרבית התזמורות בישראל, לרבות הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית ירושלים, הסימפונית ראשון לציון, הסימפונית חיפה והקאמרית הקיבוצית. ניצח כמה פעמים בקונצרטי גאלה מיוחדים במסגרת "פסטיבל ישראל". תחת שרביטו הופיעו סולנים ידועי שם וביניהם ולדימיר ספיבקוב רבקה גולני וקטיה ריצ'יארלי.

שימש כמנצח בית בתזמורת הפילהרמונית הצעירה, תזמורת "סימפונט" רעננה והתזמורת הסימפונית ירושלים. בחול הופיע בין השאר בפסטיבל המוזיקה "BARD" בניו יורק עם הAmerican symphony orchestra, הState academic symphony orchestra בתיאטרון ה"בולשוי" במוסקבה, והMoscow state symphony orchestra  באולם על שם צ'ייקובסקי במוסקבה.

מעבד באופן מקצועי לתזמורות שונות: עיבוד בסגנון פנטזיה לשיר "ירושלים של זהב" נלמד בהשתלמות של משרד החינוך במסגרת תכנית "צליל ישראלי" ובוצע על ידי התזמורת הסימפונית של פיטסבורג, ארה"ב. שימש רבות כבוחן מטעם משרד החינוך ברסיטלי בגרות במוזיקה ובכנסי התזמורות השנתיים הארציים וכשופט בתחרויות מוזיקה שונות.

שופטת בשלב הגמר ומנצחת התזמורת

IMG_4154.jpg
בר אבני - מנצחת

בר אבני, המנהלת המוזיקלית של התזמורת הפילהרמונית של באייר לברקוזן, היא זוכת פרס קורט מזור לשנת 2022.

אבני נבחרה בשנת 2021 לקבוצת אמנים אקסקלוסיבית הנתמכת ע"י קונצרן הפארמה באייר.

אבני עובדת עם תזמורות ואנסמבלים באירופה ובישראל, בהן הפילהרמונית הישראלית, הקאמרית הישראלית, הסימפונית ראשון לציון, הברגישה סנפוניקר, הסימפונית המבורג, הקאמרטה המבורג, אנסמבל רזוננס, האופרה של האלה, סמפוניה ורסוביה, הפילהרמונית של אופולה, יובנטוס (הפילהרמונית הצעירה של פולין), תזמורת הפסטשפיל טירול, ועוד.

אבני עבדה כאסיסטנטית מנצח בתזמורת הקאמרית הישראלית בעונת 14/2013 ובעונת בתזמורת הברגישה סנפוניקר בגרמניה 18/2017.

מעבר לעבודת הניצוח, אבני מתעניינת ומתעסקת בעתיד תרבות התזמורת וקירוב התזמורת אל הקהל (ולהיפך) ולוקחת חלק ביוזמות מסוגים שונים, ומייעצת למנצחים.ות צעירים.

אבני היא תלמידה של יואב תלמי, מרטין זיגהארט, אולריך ווינדפור ודויד דה ויליה.

1.png
Yonatan Riklis.jpg
יונתן ריקליס - פסנתר, מלחין

יליד תל אביב. בוגר BFA בהצטיינות של הניו סקול בניו יורק 2011. בצעירותו גדל והתחנך אצל המורה המיתולוגי עמית גולן ז"ל. בזמן מגוריו בניו יורק זכה ללמוד אצל ענקי ואגדות ג׳אז כמו ג׳וניור מאנס, צ׳ארלי פרסיפ, רג׳י וורקמן, בילי הארפר, צ׳ארלס טוליבר, דיוויד שניטר, ג׳רמי מאנסייה, ארון גולדברג, טארדו האמר, ג׳ורג׳ קייבלס, האל גאלפר ורבים נוספים. בניו יורק הופיע רבות במועדוני הג'אז הטובים ביותר בעיר כמו סמולס, פאט קאט, סמוק, דיזי׳ס, אירידיום, סימפוני
ספייס וניגן עם חלק ממיטב הנגנים בסצינה כמו ג׳ון מוסקה, דון האן, נד גולד, ארי רולנד ורבים אחרים.

מאז שובו לישראל ב-2012, יונתן מופיע ומקליט עם טובי הנגנים בישראל ובעולם, מופיע בקביעות במיטב מועדוני הג׳אז בארץ בהרכבים רבים ובפסטיבלי ג׳אז כמו פסטיבל הג׳אז בים האדום, פסטיבל ניו אורלינס וסדרות ג׳אז שבהן אף הופיע עם אמנים בינלאומיים וענקי ג׳אז כמו ויקטור לואיס, ג׳סי דיוויס, וינסנט הרינג, ג׳ים רוטונדי ואחרים.
בשנת 2019 היה יונתן המנהל המוסיקלי של התחרות לסקסופוניסטים ע״ש מייקל ברקר אשר נערכה בפסטיבל הג׳אז בים האדום בנוכחותו של מאסטרו רון קרטר ששימש גם כשופט באותה תחרות.
יונתן מורה במגמת הג'אז היוקרתית בקונסרבטוריון למוסיקה בתל אביב וכמו כן למד במחזור הראשון של מסלול תואר שני חדש לג׳אז שהוקם באקדמיה למוסיקה בירושלים.
בנוסף, יונתן הלחין, הפיק וביצע מוסיקה מקורית לסרטים "ערבים רוקדים", "אול אין", "קפה אירופה", "מסתור" (עליו היה מועמד לראשונה לפרס אופיר), ״עכביש ברשת״ (עליו היה מועמד לפרס אופיר בשנית) ועוד...

Amit Friedman (69)ad.jpg
עמית פרידמן - סקסופון, מלחין

הסקסופוניסט והמלחין עמית פרידמן הוא מהמוזיקאים המובילים בסצינת הג'אז הישראלית. המוזיקה של פרידמן נאמנה למסורת הג'אז ומשלבת אלמנטים של מוזיקת עולם ומוזיקה מזרח תיכונית. הלחנים הקליטים, המשלבים תחכום ופשטות, מתקשרים עם מגוון רחב של קהלים. לעיתים קרובות, בתום הופעה נשמע המשפט - "אני לא אוהב ג'אז אבל המוזיקה הזאת ממש נגעה בי".

בשנת 2012 יצא אלבומו הראשון "Sunrise "בלייבל האמריקאי "Records Origin", האלבום כולו מורכב מלחנים מקוריים של פרידמן ומבוצע על ידי שישיית מוזיקאים מובילים בשילוב רביעיית כלי קשת. האלבום זכה להשמעות רבות ולביקורות נלהבות בישראל וארה"ב ואף דורג במקומות גבוהים ביותר ברשימות אלבומי הג'אז במגזינים המובילים בארה"ב. Sunrise הוא אלבום הג'אז הישראלי הנמכר ביותר בחנויות הדיסקים לשנת 2012 בישראל ושיר הנושא שלו דורג ברשימת השירים המושמעים ביותר של תחנת הרדיו FM88.

באוקטובר 2006 יצא אלבומו השני ״long way to go'״ בלייבל ״Dot Time Records״.

אל השישייה שלו הצטרפו שלושה זמרים אורחים לשיתוף פעולה מקורי ורענן - קלאודיה אקונה (צ'ילה- ארה"ב), רביד כחלני (ימן בלוז) ותמר אייזנמן (ניו יורק). פרידמן מופיע ומקליט דרך קבע עם אמנים מהשורה הראשונה מישראל ומחו"ל, שיתף פעולה עם מיטב אומני הפופ הישראלים וניגן במשך שלוש שנים בתוכנית ה'לייט נייט' המצליחה "הלילה עם ליאור שליין" ואף שימש כמנהלה המוסיקלי. במקביל להיותו נגן מלחין ומעבד, ממשיך פרידמן כל העת בעבודתו החינוכית לקידום הג'אז בקרב בני הנוער.

Hagiga-Zwecker   (321).JPG
עודד מאיר - טרומבון

בוגר  בי”ס תיכון לאומנויות ע”ש “תלמה ילין” – מגמת ג’אז, מרכז למוסיקה ע”ש ג’ניס ופיליפ ביפו , תזמורות נוער, ביג-בנד ורביעיית טרומבונים. בוגר “רימון” בי”ס לג’אז ומוסיקה קלה בת זמננו – הרמוניה מודאלית ותזמור.

ניגן בג’רוזלם סלסה בנד, תזמורת הג’אז של ת”א, האורקסטרה של אבי לייבוביץ’, המופע המשותף של רמי וריטה קלינשטיין, הגרובטרון, אוטוביוגרפיה – כנסיית השכל, הרכב Eastern Unit של אבישי כהן (נגן הבס), הפרוייקט של עידן רייכל.

הקמה, כתיבה, ניהול וניצוח תזמורת הג’אז “ביגבנד הנמל”.

כתב עיבודים לרבים מההרכבים שניגן בהם ביניהם; המופע המשותף של רמי וריטה, תזמורת הג’אז של ת”א, הגרובטרון (אחראי על סקציית הנשיפה), ג’רוזלם סלסה בנד.

הקליט עם  רמי וריטה, כנסיית השכל, דיויד ברוזה, אבישי כהן (באס), אייל גולן, לילה מלקוס, הגרובטרון, חמי רודנר, האורקסטרה של לייבוביץ’, ועוד רבים אחרים.

לימד בקונסרבטוריון בקדומים, קונסרבטוריון בשכונת התקווה ת”א (בית דני), פרוייקט עירוני בבתי הספר היסודיים בת”א ומרכז המוסיקה העירוני רעננה.

ניסיון רב במגוון רחב של סגנונות ברמת אותנטיות גבוהה הן בביצוע והן בכתיבה: ג’אז על מגוון סגנונותיו (דיקסילנד, ביג בנד, ביבופ), סלסה, מוסיקה ברזילאית, מוסיקה חסידית, מוסיקה קלה על מגוון סגנונותיה (פאנק, רוק, בלוז R&B, דיסקו, ראגיי ומזרח תיכונית), מוסיקה קלאסית.

שופט אורח בשלב הגמר

WhatsApp Image 2021-12-23 at 17.24.51.jpeg
מיטשל רוזן - סקסופון

מנהל אקדמי של בית הספר רימון למוסיקה.

מיטשל הינו מוסיקאי, סקסופוניסט, מלחין, מנצח ומעבד, בעל תואר ראשון בהצטיינות מ-BERKLEE קולג' בבוסטון, ארה"ב, בוגר רימון ובעל ניסיון מקצועי ואקדמי עשיר, ובכלל זה כיהן בעבר כמנהל האקדמי במכללת מיוזיק וראש תחום התוכניות האקדמיות לתואר ברימון.
מיטשל הלחין מוסיקה להצגות תיאטרון, לסרטים דוקומנטריים, עיבד מוסיקלית וניגן באלבומים (עם יוני רכטר, דניאל סלומון, מיקה קרני ואחרים) ועסק במשך שנים רבות בחינוך מוסיקלי של בני נוער. מיטשל מלמד במגמת המוסיקה של תיכון אלון שלא מעט מבוגריו הגיעו והצטיינו ברימון, היה שותף להקמת מגמת המוסיקה בתיכון מוזות ביפו לנוער שנשר ממסגרות.

בתחרות נושפים מס' 6 מיטשל יעניק פרס מיוחד לאחד העולים לגמר בסגנון הג'אז - מלגת לימודים בסך 4,000 ללימודים בבית הספר "רימון".