top of page

חבר השופטים

שופטים בקטגורית כלי נשיפה מעץ, קטגוריה א'

image_123650291.JPG
יעל מור - אבוב

יעל  מור החלה את דרכה המוזיקלית על האבוב אצל האבובן עודד פינטוס המנוח. זכתה בפרסי מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל ובצבא שירתה כמוסיקאית מצטינת. יעל  סיימה תואר ראשון באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין תל אביב. היתה חברה בתזמורת קאמרית הקיבוצית והצטרפה לסגל ההוראה של הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה תל אביב, כמו גם לתכנית "קרב" להקניית יסודות ההאזנה למוזיקה בגני ילדים.

בשנת 2000 החלה ללמוד בביה"ס הגבוה בבאזל, שווייץ, בכיתתו של הפרופ' עומר צובולי ולאחר מכן השתלמה בכתתה של הגב` לואיז פלרן בביה"ס הגבוה למוסיקה ולתיאטרון בציריך. 

בשנת 2006 זכתה יעל במשרה קבועה כנגנית משנה לנגן הראשון בתזמורת בית האופרה של סאארברוקן, גרמניה.

יעל עוסקת באילתור, הן בנגינה והן בשירה, ומשתתפת בקביעות במפגשי ג`אז ומוסיקת עולם. סגנונה המוסיקלי מושפע ממוסיקה חוץ-מערבית, ומשלב השפעה זו עם חינוכה הקלאסי.

משנת 2010 יעל חזרה ללמד בקונסבטוריון "שטריקר" ומנגנת באנסמבלים שונים כגון-אנסמבל המאה 21, אנסמבל מיתר, תזמורת האופרה הישראלית, כמו גם עם זמרים שונים כגון ערן צור, מרינה מקסימיליאן בלומין ועוד.

מכהנת כראשת מחלקת כלי הנשיפה וההקשה בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה ת"א  וכרכזת שלוחת הקונסרבטוריון בביהס לאומנויות תל אביב.

IMG-20221026-WA0004.jpg
ניצן כספי - קלרינט

נולד וחבר בקיבוץ מגן , שימש כקלרניתן הראשון של התזמורת "נתניה הקאמרית-הקיבוצית" במשך 28 שנים.

החל את לימודי הקלרנית אצל אלי חפץ. בהמשך אצל עלי אבן ובאקדמיה אצל אילן שול וריצ'רד לסר.

זכה במלגות לימודים מטעם "קרן-שרת", "קרן הריס" ובמלגות הצטיינות באקדמיה למוסיקה בתל אביב.

הופיע כסולן עם תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית ותזמורות נוספות. מרבה להופיע בהרכבים קאמריים בארץ ובחו"ל. הקים את שלישיית טריפלעץ לכלי נשיפה עמה הופיע רבות.

משנת 2006 מנהל את תזמורת הנוער הארצית של בני הקיבוצים ומשנת 2016 מנגן קלרנית בתזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע. משנת 2019 קיבל על עצמו את ניהול פרוייקט "חוויה בצלילים" של הסינפונייטה הישראלית ב"ש.

WhatsApp Image 2024-01-08 at 10.36.42.jpeg
מיכל ברקוביץ' רזניק - חליל

חלילנית ומורה לחליל
תלמידתו של מר יוסי ארנהיים, חלילנית לשעבר בתזמורת הקאמרית הישראלית בין השנים 2006-2013 איתם גם הופעה כסולנית.
לאחר שיחרורה מתזמורת צה"ל  המשיכה ללימודי תואר ראשון בביהס למוזיקה ע"ש בוכמן מהטה באוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן ללימודי תואר שני במנהל עסקים במסלול שיווק באוניברסיטת בר אילן.
מלמדת חליל כעשרים שנים בקונסרבטוריונים שונים- בינהם קונסרבטוריון כפר סבא, נתניה, הרצליה פיתוח ועוד. ומגישה לבגרות בנגינה.
זוכת מלגות קרן התרבות אמריקה ישראל בין השנים 2001-2006.
הדריכה את סקציית החלילים בתזמורת "בני הקיבוצים" ובתזמורת "הנוער הלאומית".
חברה בהרכב יחודי "כלים שלובים" איתם מופיעה ברחבי הארץ.
ומרכזת בשנתיים האחרונות את תחום התרבות באלון הגליל.

שופטים בקטגוריות כלי נשיפה מעץ, קטגוריות ב'-ד'

Tibi Cziger- Credit Yossi Zwecker יוסי צווקר (229) copy.jpg
טיבי צייגר - קלרינט

הקלרניתן טיבי צייגר הוא מנגני כלי הנשיפה הישראליים הבולטים היום והוא פעיל בעיקר כסולן ונגן מוסיקה קאמרית, בישראל ומחוצה לה. טיבי הוא המייסד והמנהל האמנותי של הפרויקט הקאמרי הישראלי, אנסמבל בינלאומי זוכה פרסים. הופעותיו זוכות באופן קבוע לתשבחות בעיתונות ובמדיה הדיגיטלית. הוא מופיע בקביעות בקונצרטים ובפסטיבלים שונים ברחבי העולם ובשידורים חיים ומוקלטים בערוץ "מצו", בקול המוסיקה ובתחנות הרדיו החשובות בארה"ב ואירופה. טיבי השתתף בפסטיבלים רבים ברחבי העולם והוא נמנה על צוות הנגנים הקבוע בפסטיבל ״מוסיק א-בריוניי״ בצרפת. כנגן תזמורת הוא ניגן בקאמרית אורפאוס בניו יורק, תזמורת הרדיו הנורבגית והפילהרמונית של ברגן, הפילהרמונית הישראלית, ואחרות. זכה במלגות ובפרסים שונים בארץ ובחו"ל. שיתף פעולה עם חברים מרביעיות גוארנרי וג׳וליארד, וכן עם ננסי אלן, אנטיה וייטהאס, יוסף קליכשטיין, ריצ׳רד גוד, מיצוקו אושידה, רדובן ולטקוביץ׳ ואחרים.

טיבי הוא בוגר תכנית ״תעודת אמן״ בביה״ס ג׳וליארד בניו יורק והוא בוגר האקדמיה למוסיקה ע״ש רובין בתל אביב ותואר שני באוני׳ דרום קליפורניה, שניהם בהצטיינות. כמו כן הוא בוגר ביה"ס ע"ש תלמה ילין ויחידת הנגנים הצעירים של המרכז למוסיקה ירושלים, והשלים שירות בצה"ל במעמד של "מוסיקאי מצטיין". על מוריו נמנים צ'רלס ניידיק, יהודה גלעד, ריצ'רד לסר ויצחק קצפ. כיום טיבי נמנה על צוות ההוראה בביה״ס למוסיקה ע״ש בוכמן מהטה, הקונס׳ הישראלי למוסיקה תל אביב ומרכז המוסיקה ירושלים. טיבי נמנה על צוות ההוראה של ביה״ס ע״ש בוכמן מהטה, הקונס׳ הישראלי והמרכז למוסיקה ירושלים, ותלמידיו הם נגנים מובילים בדור הצעיר של המוסיקאים בישראל. הוא מרבה להופיע במסגרות חינוכיות וסדנאות והדריך כיתות אמן בצפון אמריקה, ישראל, דרום קוריאה ובסין. מקיץ 2010 הוא אמן מייצג של חברת Selmer Paris. 

IMG-20231226-WA0030.jpg
איילת גבע - בסון

ילידת 1978, בוגרת קונסרבטוריון קריית אונו בפסנתר ובמחלקה לכלי נשיפה בנגינה בבסון, בוגרת תיכון לאומנויות ע"ש "תלמה ילין". 

תלמידתם של נגני הבסון ולטר מרוז, מאוריציו פאז ומרדכי רכטמן. שירתה כמוסיקאית מצטיינת בצה"ל והשתייכה לפרויקט "צעירים במרכז" במשכנות שאננים, ירושלים.

זכתה במילגות מטעם "קרן שרת", הייתה חברה בתזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה, שם שימשה נגנית מובילה וכסולנית בארץ ובחו"ל.

איילת סיימה בהצלחה לימודי "תעודת אומן" אצל פרופ' קים ווקר באוניברסיטת אינדיאנה, בלומינגטון, אינדיאנה.

איילת השתתפה בפרויקט "אפל היל" למוסיקה קאמרית בניו המפשר, ארה"ב, ניגנה בתזמורת "דיוואן" בסיור באירופה תחת שרביטו של דניאל ברנבויים ולקחה חלק בכיתות אומן עם טונמאן, טורקוביץ ואזוליני. 

1998-2018 איילת כיהנה בתפקיד משנה לבסון ראשון בתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, תזמורת האופרה הישראלית. 

היום איילת גבע הינה יועצת למנצחי תזמורות, מוסיקאים, אומנים, הורים ובני נוער.

12901330_10154080456614243_259112773150233792_o (1).jpg
אביחי אור-נוי - חליל

הקריירה של אביחי כוללת שני פרקים שונים בתכלית: בתחילה, קריירה בינלאומית במוסיקה קלאסית, שכללה משרת משנה לחלילן הראשי בתזמורת הפילהרמונית הישראלית, במסגרתה הופיע תחת ניצוחם של זובין מהטה, דניאל בארנבוים, לורין מאזל, קורט מזור ואחרים; הופעות כסולן בפסטיבלים חשובים כגון פסטיבל רדיו צרפת ופסטיבל רולנדצק גרמניה; זכייה בפרסים בתחרויות רבות, בין היתר - פרס ראשון בתחרות הבינלאומית לחלילנים צעירים של איגוד ה NFA, ארה"ב; פרס ראשון בתחרות "האמן הצעיר" של קול המוסיקה; פרס ראשון בתחרות על שם פאול בן חיים; מלגת הצטיינות שנתית עבור הישגיו המוסיקליים מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל למעלה מעשר שנים ברציפות.

לאחר מכן, אביחי החליט לחפש לעצמו אתגרים אמנותיים חדשים דרך הנגינה וההעמקה בג'אז, ובנה לעצמו שם כאחד הנגנים המובילים בארץ בתחום זה, כאשר שיתף פעולה עם אמני ג'אז בינלאומיים כגון

 Branford Marsalis, Eric Revis, Miguel Atwood-Ferguson, Olivier Hutman, Anders Bercrantz,

 Doug Hammond אלי דג'יברי, עומר קליין ואחרים; הופעות באירופה עם הרכב הכלייזמר הבינלאומי Kolsimcha, וכן שיתוף פעולה עם גדולי יוצרי המוסיקה הישראלית יוני רכטר ושם טוב לוי.

בקיץ 2016 יצא לאור אלבום הבכורה של אביחי Sneakin' In בלייבל הצרפתי Jazz Family וזכה לתגובות נלהבות. האלבום מושמע עד היום בתחנות רדיו בכל רחבי העולם, הוכרז כאלבום השבוע בתחנת הרדיו הצרפתית הנחשבת Fip, נכנס לרשימת עשרת אלבומי הג'אז הבינלאומיים המומלצים של מגזין Les Inrocks, היווה חלק מהפלייליסט של כל טיסות Air France, והופעת ההשקה נערכה במועדון הג'אז היוקרתי Sunset-Sunside בפריז.

שופטים בקטגורית כלי נשיפה ממתכת

צילום מיכאל פביה.jpg
רותי ורון - קרן יער

למדה עם יעקב קלינג ברחובות והמשיכה ללמוד עם יעקב מישורי בתל אביב.

מיד לאחר שירותה הצבאי כמוזיקאית מצטיינת התקבלה לקבוצת הקרנות של התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. במקביל המשיכה ללמוד עם ג'יימס קוקס. השתתפה בפסטיבלים בארץ ובעולם (כפר בלום, רולנדסאק –גרמניה, שלזוויג הולשטיין- גרמניה), והייתה חברה באנסמבל "ואן ליר" שגם עמו סיירה פעמים רבות בחו"ל.

ב1995 החלה לשמש כנגנית קרן מובילה בתזמורת הקאמרטה הישראלית ובשנת 2000 המשיכה לתזמורת הקאמרית הקיבוצית. עם תזמורות אלו ניגנה פעמים רבות גם כסולנית בסדרות קונצרטים.

מאז 2014  חזרה לנגן בקאמרטה הישראלית. רותי היא מורה ותיקה לקרן יער -היא מלמדת בקונסרבטוריון כפר סבא, העיר בה היא גרה, במרכז המוסיקה רעננה ובנוסף מדריכה הרכבים קאמריים של מרכז המוסיקה משכנות שאננים מטעם תכנית גולדמן ומעבירה כיתות אמן לנגני קרן צעירים. בשנת 2020 הקימה יחד עם חבריה המוסיקאים את חמישיית "ארטמיס".

רותי היא מורה ותיקה לקרן יער ובין תלמידיה לאורך השנים יש זוכים רבים במלגות מטעם קרן שרת, זוכי תחרויות, סטודנטים באקדמיה בארץ ובחו"ל, מורים לקרן ונגנים מקצועיים.

IMG-0081.JPG
רם אורן - חצוצרה

רם אורן, חצוצרן ראשון עמית לשעבר בתזמורת הפילהרמונית הישראלית במשך 32 שנה עד סוף 2023

בוגר בית הספר התיכון תלמה ילין ובשירותו הצבאי היה סולן בתזמורת צה״ל. השלים תואר ראשון באוניברסיטת אינדיאנה בבלומינגטון והשתלם בניו יורק ובשיקגו אצל פיליפ סמית, וינסנט צ׳יקוביץ וארנולד ג׳ייקובס. ניגן במחזות מוסיקאלים רבים בארה״ב וחזר ארצה כחצוצרן ראשי בתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור שם ניגן 7 שנים. אחרי שנה בתזמורת הסימפונית הישראלית - ראשון לציון הצטרף לפילהרמונית הישראלית.
הוא הופיע כסולן עם התזמורת הפילהרמונית, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, תזמורת הוירטואוזים ממוסקבה עם יבגני קיסין וולדימיר ספיבקוב, "סולני מוסקבה" של יורי בשמט, "סולני באך ממינכן", תזמורת קאמרטה הישראלית,התזמורת הקאמרית הקיבוצית, התזמורת הלאומית של ארמניה וכמו כן הופיע ברסיטלים ברוסיה, קנדה, ארה״ב וגרמניה. השתתף בפסטיבלים רבים כמו "קול המוסיקה הקאמרית בגליל העליון" בכפר בלום, פסטיבל אבו גוש ועוד, הקליט לרדיו ומרבה להופיע ברסיטלים ובמוסיקה קאמרית. בעבר נימנה על סגל המורים במכללה של תזמורת צה"ל והדריך כיתות-אמן בארץ ובחו"ל.
היה פרופסור אורח בבית הספר למוסיקה של אוניברסיטת מניטובה בקנדה, שם לימד חצוצרה ומוסיקה תזמורתית וקאמרית, והרבה להופיע בהרכבים שונים וכסולן.
כמורה למוסיקה שייך ל
צוות ההוראה בבוכמן-מהטה ומנהל סטודיו פרטי.

IMG_1014.jpg
גל אלתרוביץ' - מנצח/טרומבון

יליד ישראל 1975. למד בבית הספר "תלמה ילין" ובאקדמיה למוזיקה בירושלים. בשנים 1996–2001 היה נגן קבוע בתזמורת הסימפונית חיפה.

שימש מורה, מנהל מוזיקלי ומנצח ראשי במוסדות מובילים כולל מרכז יובל למוזיקה בחיפה וקונסרבטוריון עפולה. משמש כמנהל תכנית "צליל תיכון" בראשון לציון. בשנים 2018 ו 2019 ניצח על התזמורת הלאומית לכלי נשיפה בשלוש תכניות שונות.

ניצח על מרבית התזמורות בישראל, לרבות הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית ירושלים, הסימפונית ראשון לציון, הסימפונית חיפה והקאמרית הקיבוצית. ניצח כמה פעמים בקונצרטי גאלה מיוחדים במסגרת "פסטיבל ישראל". תחת שרביטו הופיעו סולנים ידועי שם וביניהם ולדימיר ספיבקוב רבקה גולני וקטיה ריצ'יארלי.

שימש כמנצח בית בתזמורת הפילהרמונית הצעירה, תזמורת "סימפונט" רעננה והתזמורת הסימפונית ירושלים. בחול הופיע בין השאר בפסטיבל המוזיקה "BARD" בניו יורק עם הAmerican symphony orchestra, הState academic symphony orchestra בתיאטרון ה"בולשוי" במוסקבה, והMoscow state symphony orchestra  באולם על שם צ'ייקובסקי במוסקבה.

מעבד באופן מקצועי לתזמורות שונות: עיבוד בסגנון פנטזיה לשיר "ירושלים של זהב" נלמד בהשתלמות של משרד החינוך במסגרת תכנית "צליל ישראלי" ובוצע על ידי התזמורת הסימפונית של פיטסבורג, ארה"ב. שימש רבות כבוחן מטעם משרד החינוך ברסיטלי בגרות במוזיקה ובכנסי התזמורות השנתיים הארציים וכשופט בתחרויות מוזיקה שונות.

שופט אורח - שלב הגמר

נולד בשנת 1994 בת"א והחל את לימודי החצוצרה בגיל 10 במסגרת המרכז למוזיקה ת"א-יפו. את המשך לימודיו עשה בהדרכתו של מר יגאל מלצר ובבית הספר הארצי לאומנויות תלמה ילין. רום הוא בוגר התזמורת הלאומית לכלי נשיפה, תוכנית הנגנים המצטיינים של המרכז למוזיקה ירושלים והתזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה.

את שירות החובה עשה בתזמורת צה"ל ועוד בטרם שחרורו התקבל לכיתתו של מר אי-אן שו במגמת ניצוח תזמורות, בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה שבאוניברסיטת תל אביב. בגיל 23, במהלך לימודיו האקדמיים, מונה למנצחה הראשי של תזמורת צה"ל. כחלק מתפקידו, שמיר מנצח על תזמורת צה"ל בטקסי קבלות הפנים הרשמיים של מדינת ישראל, בטקסים ואירועים ממלכתיים. במקביל, שמיר מנהל את פעילויות ההעשרה המוזיקלית והפיתוח המקצועי לחיילי התזמורת ותחת שרביטו קיימה תזמורת צה"ל מספר רב של הופעות ושיתופי פעולה עם מיטב מוזיקאי ישראל.

שמיר דוגל בשיתוף פעולה בינלאומי בין מוזיקאים ובשל כך נבחר באחרונה כחבר הנהלה של ארגון הגג העולמי לתזמורות והרכבי כלי נשיפה (WASBE). מרבה להשתתף בפסטיבלי תזמורות, בתחרויות ובכיתות אמן, ומשמש כשופט בתחרויות תזמורות כלי נשיפה ברחבי העולם.

תמונה רום.jpg
רום שמיר - מנצח

מנצחת התזמורת

בר אבני, המנהלת המוזיקלית של התזמורת הפילהרמונית של באייר לברקוזן, היא זוכת פרס קורט מזור לשנת 2022.

אבני נבחרה בשנת 2021 לקבוצת אמנים אקסקלוסיבית הנתמכת ע"י קונצרן הפארמה באייר.

אבני עובדת עם תזמורות ואנסמבלים באירופה ובישראל, בהן הפילהרמונית הישראלית, הקאמרית הישראלית, הסימפונית ראשון לציון, הברגישה סנפוניקר, הסימפונית המבורג, הקאמרטה המבורג, אנסמבל רזוננס, האופרה של האלה, סמפוניה ורסוביה, הפילהרמונית של אופולה, יובנטוס (הפילהרמונית הצעירה של פולין), תזמורת הפסטשפיל טירול, ועוד.

אבני עבדה כאסיסטנטית מנצח בתזמורת הקאמרית הישראלית בעונת 14/2013 ובעונת בתזמורת הברגישה סנפוניקר בגרמניה 18/2017.

מעבר לעבודת הניצוח, אבני מתעניינת ומתעסקת בעתיד תרבות התזמורת וקירוב התזמורת אל הקהל (ולהיפך) ולוקחת חלק ביוזמות מסוגים שונים, ומייעצת למנצחים.ות צעירים.

אבני היא תלמידה של יואב תלמי, מרטין זיגהארט, אולריך ווינדפור ודויד דה ויליה.

Bar_Fotoshooting_07.jpg
בר אבני - מנצחת
bottom of page